صفحه اصلی / اخبار / پالونیا یک درخت پولساز-فروش پالونیا

پالونیا یک درخت پولساز-فروش پالونیا

پالونیا یک درخت پولساز:

 

 
 

فروش پالونیا – درخت پالونیا با نام علمی Paulownia و نام انگلیسی foxglove tree درختی بومی شمال آمریکا، چین، لائوس و ویتنام، و مناطق دیگر شرق آسیا، به ویژه ژاپن و کره که در ایران به نام درخت نوروز نیز معروف است چرا که اولین بار توسط آقای نوروزعلی عباسی به ایران وارد شده و به همین دلیل به این نام اطلاق می گردد. درخت پالونیا به دلیل سریع الرشد بودن و برگ های بزرگ، در فضای سبز و اطراف ویلاها کشت می شود. برگ های پهن و بزرگی آن دارای چند خاصیت است:

 • به دلیل این که سرشار از نیتروژن هستند لذا در زمان ریزش منجر به حاصلخیزی خاک خواهند شد.
 • همچنین درخت پالونیا به عنوان یک تصفیه کننده طبیعی هوا معرفی شده است که با برگ های بزرگ خود هوا را پاکیزه می کند.
پالونیا یک درخت پولساز-فروش پالونیا
پالونیا یک درخت پولساز-فروش پالونیا

پالونیا یک درخت پولساز-فروش پالونیا

کاشت پالونیا:

جالب است بدانید که درخت پالونیا به اقلیم های مختلف سازش داشته و به راحتی با محیط خود انطباق پیدا می کند. در ایران این درخت به صورت عمده در گرگان و نواحی اطراف تولید شده و فروش پالونیا در اکثر اقلیم های ایران انجام می گیرد.به منظور کاشت پالونیا می توان از دو روش کمک گرفت:

 • کشت با بذر پالونیا

این روش به طور مرسوم تری شناخته شده و معمولا افراد از بذر پالونیا برای تکثیر آن استفاده می کنند. با توجه به این که عمر بذر پالونیا کوتاه است لذا جهت کاشت پالونیا بهتر است از بذرهای تازه استفاده نموده و به منظور افزایش درصد جوانه زنی باید بذرها را حدود 2 ماه قبل از کاشت در دمای 7-2 درجه سانتیگراد قرار داد. مراحل تکثیر با کمک بذر به شرح زیر است:

 • پس از این که بذر پالونیا تیمار سرمایی خود را طی نمود باید بذرها را در محیط کشت مخلوط از کوکوپیت و پرلیت قرار داده و پس از کاشت, سطح خاک را کمی با دست فشار دهید تا در حین آبیاری جابجا نشوند. توجه داشته باشید که بذر پالونیا اگر عمیق کاشته شوند سبز نخواهند شد چرا که نیاز نوری آن ها تامین نشده است.
 • تا زمانی که بذر پالونیا جوانه بزند باید از روش اسپری پاشی برای آبیاری کمک گرفت.
 • در کاشت پالونیا با بذر لازم است که بذرها در محدوده دمایی 29-21 درجه سانتیگراد قرار گیرند تا سبزشدن حتمی باشد.

اگر شرایط محیطی مناسب بوده و بذر پالونیا کیفیت و قوه نامیه مناسبی داشته باشد در مدت 3 هفته جوانه زنی و سبز شدن رخ خواهد دارد.

 • کاشت پالونیا با کمک پاجوش

 • ابتدا در اطراف پاجوش ها گودالی به عمق یک متر حفر کنید.
 • سپس بدون آسیب به ریشه, آن را از پایه مادری جدا نموده و در خاک با بافت متوسط کشت کنید.
paulownia - پالونیا
paulownia – پالونیا

ویژگی چوب پالونیا:

یکی از مهمترین صنایعی که در کشور ما وجود دارد، صنعت چوب است که برای ساختن انواع وسایل چوبی من جمله مبلمان، سرویس خواب، و… از چوب استفاده می شود. درخت پالونیا سریع الرشد بوده و عملکرد تولید چوب پالونیا که از یک هکتار زمین به دست می آید نسبت به درختان دیگر بیشتر است به همین دلیل فروش پالونیا در کشور بیشتر از سایر درختان است. در این راستا چوب پالونیا با توجه به ویژگی هایی که دارد در کشور ما سطح زیر کشت زیادی را به خود اختصاص داده است:

 • چوب پالونیا در عین حال که استحکام و مقاومت بالایی دارد ولی سبک بوده و در نتیجه کاربرد آن در وسایل چوبی به وفور دیده می شود.
 • جالب است بدانید که چوب پالونیا تقریبا دور ریز نداشته و در نهایت آخرین بازمانده های چوب پالونیا به منظور تولید خمیر کاغذ استفاده می شوند.

 

جهت همکاری برای کاشت نهال پالونیا و آشنایی بیشتر با جزییات سرمایه گذاری به اینجا مراجعه فرمایید.

این مطالب را نیز ببینید!

پالونیا

فروش نهال پالونیا – انواع گونه های گرمسیری و سردسیری و هیبریدی

فروش نهال پالونیا شرکت کارآفرینان دنیای البرز با آغاز سال جدید امکان فروش انواع گونه …