صفحه اصلی / اخبار / فروش بذر پالونیا

فروش بذر پالونیا

فروش بذر پالونیا

فروش بذر پالونیا

فروش بذر پالونیا

تعداد : 1000 عدد

میوه های پالونیا کپسولی و حاوی روغن های چرب ، آلکالوئیدها ، فلانون ها و فلانوئیدها با خواص آنتی اکسیدانی و بسیار مغذی می باشد لذا خوراک بسیار مناسب برای دام هایی همچون گاو و گوسفند و جوندگانی همچون خرگوش می باشد. هر کپسول حاوی هزاران بذر بالدار ، نرم ، سبک و پروانه ای شکل است که بسته به نوع گونه اندکی با یکدیگر متفاوت می باشد و این تفاوت با چشم غیر مسلح چندان قابل روئیت نیستند.

بذرهای پالونیا قبل از کشت نیار به یک دوره سرمادهی جهت شکست خواب بذر دارند از این رو پس از جمع آوری بذرها آنها را بمدت 2 الی 4 هفته در دمای 6-4 درجه سانتی گراد در ظروف در بسته نگهداری می کنند. قدرت جوانه زنی بذرهای پالونیا پس از 4 سال رو به کاهش خواهد رفت.

روش کاشت بذر

روش اول :

بذرها را در ظرف آب خیسانده و تا زمان جوانه زنی بذرها همواره رطوبت آن ها حفظ می گردد. در این روش بذرها ظرف مدت 10 الی 14 روز جوانه زده و قابل انتقال به خزانه ها می باشند.

فروش بذر پالونیا

بذرها با کمک موچین یا انبر به آرامی و تک تک به درون خزانه ها انتقال میابند.

فروش بذر پالونیا

 

روش دوم :

بذرها در بستر کشتی از ترکیب خاک باغچه ، کوکوپیت و ماسه پخش شده و روی آن با پلاستیک جهت حفظ رطوبت و دما پوشانیده (بحالت گلخانه ای) می شود.

فروش بذر پالونیا

رطوبت خاک تا زمان جوانه زنی بذر از طریق آبیاری همواره حفظ می گردد. پس از 3 الی 4 هفته بذرها جوانه زده و قابل انتقال به خزانه ها می باشند

 

نکته 1 : هرگز نمی باست بستر کشت دچار ماندابی آب گردد لذا آبیاری تنها با هدف حفظ رطوبت خاک صورت می گیرد.

نکته 2 : در این روش می توان با کمک محلول متیل برمید از قارچ زدگی خاک جلوگیری نمود.

نشاء های انتقال یافته مدت 2 الی 3 ماه در محیط خزانه ها نگهداری می شود و پس از آن قابل انتقال به گلدان ، پاکت یا زمین اصلی می باشند اما بهترین زمان انتقال نهال های پالونیا به زمین اصلی از سن 6 ماهگی تا دو سالگی می باشد.

فروش پالونیا

 

(جهت استعلام موجودی و قیمت با تلفن 09303600239 تماس حاصل فرمایید)

فروش بذر پالونیا
فروش بذر پالونیا

 

این مطالب را نیز ببینید!

پالونیا

فروش نهال پالونیا – انواع گونه های گرمسیری و سردسیری و هیبریدی

فروش نهال پالونیا شرکت کارآفرینان دنیای البرز با آغاز سال جدید امکان فروش انواع گونه …